Kupa e Shqipërisë/ Tirana-Besëlidhja, bardheblutë në fushë me artilerinë e rëndë

Tirana dhe Besëlidhja do të përballen në orën 17:00 në ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Bardheblutë e Egbosë, të cilët janë dhe kryesuesit e kampionatit, vijnë në këtë takim si favoritë përballë lezhianëve, që militojnë në Kategorinë e Parë.

Gjithsesi gabimet në këtë ndeshje nuk mund të tolerohen, pasi kujtojmë që Besëlidhja eliminoi Partizanin, ndërkohë që në këtë sfidë të parë do të luajë gjithçka për gjithçka, për të tentuar një mrekulli të dytë.

LEXO EDHE  Derbi në Kupën e Shqipërisë, dalin biletat për Dinamo-Partizani, detajet

Për sa i përket formacioneve zyrtare, Egbo ka rreshtuar skuadrën më të mirë kundër lezhianëve, që do tentojë të befasojë me kundërsulme.

Formacionet zyrtare:

Tirana: Lika, Doka, Vangjeli, Hoxhallari, Ismailgeci, Çelhaka, Batha, Kobinah, Torasa, Kale, Ngo. Trajner: Egbo

Besëlidhja: Vukasinovic, Pergjoni, Dibra, Moqi, Fetaj, Rrustja, Hajdari, Hoxha, Hepaj, Çokiç, Djordeviç. Trajner: Plori