E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Besëlidhja

Etiketim: besëlidhja

Kategoria e Parë/ Korabi befason Besëlidhjen, Erzeni i jep leksion Partizanit...

Festojnë Korabi dhe Erzeni, skuadra që kanë triumfuar jashtë fushe dhe përforcojnë pozitat e tyre në klasifikim. Dibranët mposhtën Besëlidhjen në fund, me një...

Kategoria e Parë/ Besëlidhja shkatërron Partizanin B, Tomori “poker” Elbasanit. Rezultatet...

U luajtën ditën e sotme 5 sfida të vlefshme për Grupin A dhe Grupin B të Kategorisë së Parë. Surprizat nuk munguan teksa Besëlidhja...

Vllaznia mposht Besëlidhjen dhe siguron qëndrimin në Kategorinë Superiore

Vllaznia mbetet në Superiore, teksa ka fituar ndeshjen e play out-it kundër Besëlidhjes. Shkodranët triumfuan me rezultatin 3-1 dhe në fund kanë festuar një...

Vllaznia-Besëlidhja, publikohen formacionet zyrtare

Vllaznia dhe Besëlidhja përballen mes tyre duke filluar nga ora 19:00. Nga kjo ndeshje përcaktohet skuadra e 10-të që do të garojë sezonin e...

Kategoria Superiore/ Vllaznia dhe Besëlidhja luajnë finalen për elitën e futbollit...

Vllaznia-Besëlidhja, përballen sot në “play-out-in”  që do të përcaktojë skuadrën që do të luajë sezonin e ardhshëm në Kategorinë Superiore. Klubi shkodran ka zhvilluar një edicion...

Vllaznia mesazh FSHF-së: Ndeshja ndaj Besëlidhjes të luhet me tifozë

Ditën e diel, në orën 19.00, në stadiumin “Loro Boriçi”, Vllaznia luan nesër në orën 19:00 kundër Besëlidhjes një ndeshje kjo që do të...

Kategoria Superiore, Vllaznia dhe Besëlidhja luajnë finalen për elitën

Vetëm dy vjet pas rënies nga kategoria, Vllaznia përballet sërish me rrezikun e largimit nga elita e futbollit shqiptar. Kuqeblutë e mbyllën sezonin në vendin...

Vllaznia-Besëlidhja, FSHF përcakton datën e re për sfidën e “playout-it”

Vllaznia do duhet të kalojë ”pengesën” Besëlidhja për të qëndruar në Superiore.  Përballja e Play Out mes dy skuadrave  ishte parashikuar të luhej me...

Kupa e Shqipërisë/ Besëlidhja surprizon Tiranën, Xhorxhevic realizon një perlë

Në këto momente po luhet sfida mes Besëlidhjes dhe Tiranës e vlefshme për fazën e çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Vendasit kanë realizuar me fillimin...

Kupa e Shqipërisë/ Tirana i bën “manita” Besëlidhjes, e kthen ndeshjen...

Tirana ka mundur me rezultatin 4-1 Besëlidhjen e Lezhës, në ndeshjen parë të vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë konfirmojnë edhe një herë...

Kupa e Shqipërisë/ Tirana-Besëlidhja, bardheblutë në fushë me artilerinë e rëndë

Tirana dhe Besëlidhja do të përballen në orën 17:00 në ndeshjen e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë e Egbosë, të cilët...

Njihuni me çiftet çerekfinaliste të Kupës së Shqipërisë

Eliminimi i Partizanit nga Kupa e Shqipërisë heq mundësinë e një tjetër derbi mes Partizanit dhe Tiranës në fazën çerekfinale të kompeticionit. Me bardheblutë...
WhatsApp DENONCO