Covid-19/ Rritet kurba në Britani, 359 viktima në 24 orët e fundit

Britania e Madhe vijon të përballet me një numër të lartë viktimash si pasojë e koronavirusit.

Autoritetet shëndetësore të vendit ishullor kanë bërë të ditur se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 359  persona duke e çuar në total numrin e viktimave në 39,728.

LEXO EDHE  Dogana amerikane sekuestron 13 tonë flokë kontrabandë

Mësohet gjithashtu se janë regjistruar 1,871 raste të reja dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 279,856 ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 1,559 pacientë.