E dielë, Dhjetor 6, 2020
Etiketimet Britani

Etiketim: Britani

Britania synon miliona vaksina në 2020. Aeroporti i Brukselit përgatitet për...

Britania shpreson që miliona doza të vaksinës së Pfizer të mbërrijnë deri në fund të vitit, por totali do të varet nga shpejtësia e...

Vrau me thikë 7-vjeçaren në Britani, shpallet e pafajshme shqiptarja

Është shpallur e pafajshme shqiptarja që goditi për vdekje me thikë vajzën shtatë vjeçare në park, para prindërve të saj në park në Ditën...

Fauci ndryshon mendje, u kërkon falje britanikëve: Nuk gabuan me vaksinën

Anthony Fauci, eksperti i lartë i sëmundjeve infektive, ka kërkuar falje për vërejtjet që dukej se kritikonin procesin e miratimit të vaksinave në Mbretërinë...

Pse Britania e Madhe është shteti i parë që miratoi vaksinën...

Britania e Madhe u bë vendi i parë perëndimor që autorizoi një vaksinë kundër COVID-19, duke shënuar një moment kryesor në luftën globale kundër...

Regjistrohen mbi 60 mijë të vdekur nga koronavirusi në Britani

Britania, vendi më i prekur nga pandemia Covid-19 në Evropë, theu rekordin e 60,000 të vdekurve sot, sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore. Vendi regjistroi...

BBC: Javën tjetër fillon vaksinimi i popullatës në Britani të Madhe

Mbretëria e Bashkuar është bërë shteti i parë perëndimor që autorizon një vaksinë Covid-19, një moment historik në pandeminë e koronavirusit që hap rrugën...

Angli, kufizime të mëdha rajonale COVID-19 pavarësisht rebelimit të ligjvënësve

Parlamenti miratoi një sistem të kufizimeve rajonale COVID-19 për Anglinë të Martën, pavarësisht një rebelimi brenda partisë së Kryeministrit Boris Johnson, e cila nënvizoi...

Mbretëri e Bashkuar, 215 vdekje në 24 orë, regjistrohen 12,155 raste...

215 persona kanë vdekur brenda 28 ditëve nga marrja e rezultatit se ishin pozitiv me Covid-19, duke sjellë fatalitetet totale të MB në 58,245,...

U tha se zhgënjeu me efikasitetin, por Britania e Madhe nuk...

Britania e Madhe do të marrë 19 milionë doza të vaksinës së Oksfordit dhe AstraZenecës deri në fund të vitit. Ndonëse u tha se...

Përfundon më 2 Dhjetor izolimi i dytë nga koronavirusi, cilat janë...

Kryeministri britanik Boris Johnson ka vendosur që ti japë fund izolimit për herë të dytë më 2 Dhjetor duke kthyer jetën normale në Britaninë...

Njihuni me infermeren që thotë se e kaloi koronavirusin një vit...

Një punëtore 59-vjeçare e NHS tha se një test i antitrupave zbuloi se ajo kontraktoi koronavirusin në dhjetor 2019, më shumë se një muaj...

Koronavirusi në Britani/ 529 viktima dhe mbi 19 mijë raste në...

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 529 viktima dhe 19,609 raste të reja nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, duke pësuar një rënie të...

Britania regjistron 529 viktima dhe 19 mijë e 609 raste të...

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar edhe 529 viktima dhe 19,609 raste të reja nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Me shifrat e fundit, numri i...
WhatsApp DENONCO