Andi Bushati: Pse na bëni me zor anti-amerikanë?

Analisti And Bushati ka reaguar ashpër në rrjetet sociale lidhur me qëndrimin amerikan ndaj atyre që i konsideron kriminelë dhe grabitës në pushtet.

“Nëse kjo, që disa thërrasin Amerikë shërben për të mbajtur në pushtet kriminelët dhe grabitësit, si në Tiranë ashtu edhe në Prishtinë, atëherë çdokush, në dy anët e kufirit, duhet t’i thotë vetes anti-amerikan”, shkruan Bushati në një postim në rrjet.

LEXO EDHE  “KRIIK Albania” apel mazhorancës: Tërhiquni nga miratimi i njëanshëm i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor

Reagimi i analistit ka ardhur pas qëndrimeve të shfaqura nga Ambasada amerikane në Tiranë, por edhe zhvillimeve në Kosovë.