“Shqipëria lider në këto fusha”/ Ironia e Tabakut për bizneset që lejohen të punojnë

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka ironizuar vendimin e Qeverisë lidhur me lejimin e bizneseve që do të nisin punën në kushtet e pandemisë.

Mes bizneseve që përfshihen në listën e miratuar nga Qeveria janë edhe ato që prodhojnë lokomotiva, anije dhe avionë.

LEXO EDHE  Ulërima tronditëse/ Çfarë po ndodh në Skrapar? Shkrumbohet nga zjarri fasoneria ku punojnë mbi 100 gra (Foto)

“Ndërkohë nga e hëna do rifillojnë dhe aktivitete shumë të rëndësishme që u ndërprenë vetëm për këto javë. Prodhimi i anijeve, prodhimi i lokomotivave, prodhimi i avioneve dhe mjeteve të ushtrisë! Shqipëria është lider në këto fusha!”, shkruan Tabaku.