E shtunë, Mars 28, 2020
Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Si të aplikoni për të përfituar pagë nga fondi i qeverisë/...

Publikohet vendimi që parashikon mbështetjen me pagë për të vetëpunësuarit, që për shkak të situatës së krijuar në vend nga COVID-19 dhe ku shumë...

KLP “shfajësohet” me Arta Markun, i zgjat edhe 3 muaj mandatin...

Nga Boldnews.al Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) i ka zgjatur Arta Markut edhe me 3 muaj komandimin në prokurorinë e Apelit të Tiranë, në...

BE vendos hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian arritën sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi është konfirmuar...

Zyrtare/ Merret vendimi për Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike, që ishin programuar të zhvilloheshin në Japoni, mes 24 korrikut dhe 9 gushtit në verë, do të shtyhen për vitin e ardhshëm. Marrëveshja...

Sot pritet të merret vendimi për “EURO 2020”

Të enjten e kaluar, UEFA vendosi që më datë 17 mars (sot), të mbahej një video konferencë për të diskutuar mbi përgjigjen e futbollit...

Vendimi ekstrem në Britani/ Të moshuarit mbi 70 vjeç do të...

Personave të moshës mbi 70 vjeç do t’u kërkohet në javët e ardhshme të izolohen deri në katër muaj në mënyrë që t’i mbrojnë...

Nuk kaloi Vetting-un në KPA, shkarkohet nga detyra anëtari i KLP/...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga funksionet prokurorin Arben Dollapaj, i cili është edhe anëtar i KLP-së. Sipas KPA, në përfundim të gjykimit, bazuar...

Vendimi/ Pas mbylljes së shkollave, një prej prindërve do të qëndrojë...

Qeveria shqiptare ka gati një vendim, që pritet të miratohet sot, në kuadrin e masave për situatën e krijuar, pas shfaqjes së rasteve me...

E fundit/ Merret vendimi, ja çfarë bëhet me Serinë A

Federata e Futbollit Italian, ka vendosur që ndeshjet e programuara për ditën e sotme në Serinë A, do të luhen sipas programit. Pak minuta më...

Mungesa e burimeve financiare ndëshkoi kandidaten për Gjykatë Kushtetuese

Në vendimin e zbardhur për subjektin, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shprehet se gjyqtarja Anila Guri nuk ka arritur nivel të besueshëm për...

“Anëtari i Kushtetueses cënoi besimin e publikut”/ KPA: Privilegje nga një...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA arriti në përfundimin se prokurori Besnik Muçi kishte cënuar besimin e publikut në sistemin e drejtësisë për shkak...

Shtyhet vendimi për Arbër Çekajn/ Kërkon praninë në gjyq të përfaqësuesve...

Është shtyrë sërish vendimi për biznesmenin Arbër Çekaj, i cili akuzohet për trafikimin e 613 kg kokainë përmes kontenierëve me banane. Shkak për shtyrjen...

Transaksionet me nënën dhe baxhanakun penalizuan gjyqtarin Arben Vrioni

Deklarimet kontradiktore që binin ndesh me dokumentacionin e siguruar gjatë hetimit prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, rezultuan shkarkuese për gjyqtarin e Gjykatës së...
WhatsApp DENONCO