Covid-19/ Bilanc tragjik nga Britania e Madhe, 881 viktima 24 orët e fundit

Në Britaninë e Madhe deri tani numri i viktimave të reja nga koronavirusi është 881, duke e çuar në 7 978 numrin e përgjithshëm të viktimave. Janë testuar 243 421 persona për Covid-19, shkruan “The Guardian”.

LEXO EDHE  Me veshët nga Rama dhe sytë nga Spanja/ Eduard Dervishi verbohet nga arritjet rilindase në sport, por harron fushat

Prej tyre, 65 077 kanë rezultuar pozitivë dhe numri i personave të pranuar në spital me simptoma është 16 784.