VIDEO/ Në shtetrrethim, ja si fshihet qytetari nga policia

Prej orës 13:00 të së shtunës dhe deri në 05:00 të së hënës, asnjë person nuk lejohej të qarkullonte në rrugët e Shqipërisë, bazuar në rregullat e reja, për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Por një video që qarkullon në rrjet u bë virale, pasi tregon një qytetar, që i fshihet policisë duke u zvarritur pas makinave të parkuara.

LEXO EDHE  Shpallet kompania fituese për parkun fotovoltaik të Karavastasë

Mendohet se videoja është bërë në Vlorë.

Qytetari sapo shikon një makinë policie, shtrihet barkas, pas disa makinave të parkuara, ndërsa duke se ka shpëtuar nga ndëshkimi me gjobë 100 mijë lekë, sikundër parashikohet në Aktet Normative të qeverisë.