VIDEO/ Doli nga banesa, policia dhunon 41-vjeçarin dhe familjen e tij

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në kryeqytet, në zonën e ish Frigoriferit, ku disa efektivë policie kanë ushtruar dhunë ndaj një qytetari, pasi ai kishte thyer orarin e shtetrrethimit duke dalë nga banesa për të blerë ilaçe.

Bëhet fjalë për shtetasin Artur Rexha, 41 vjeç, i cili është ndjekur nga policia deri në banesën e tij, ku e kanë dhunuar barbarisht dhe më pas e kanë shoqëruar në komisariat.

Familjarët denoncojnë se ata janë kërcënuar nga efektivët.

Siç dëgjohet edhe në video, njëri nga efektivët u drejtohet familjarëve “djali yt do të vdesë”, ndërkohë që e gjitha kjo ka ndodhur në sy të një fëmije të mitur.

LEXO EDHE  Kultivonin kanabis në pyll, arrestohen tre persona

Dëshmitarë të shumtë kanë qenë të pranishëm ndërsa policia nuk është kursyer në dhunë as ndaj bashkëshortes dhe motrës së shtetasit Artur Rexha./SHIJAKTV/

ULËRIMAT RRËNQETHËSE TË FAMILJES NDËRKOHË QË POLICIA I DHUNONTE

ULËRIMAT RRËNQETHËSE TË FAMILJES NDËRKOHË QË POLICIA I DHUNONTE

Gepostet von Shijak Televizion am Samstag, 21. März 2020