Shuhet nga jeta një yll! Aktori dhe komediani i njohur ndërron jetë (Foto)

Aktori dhe komediani Roy Hudd ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare me gruan e tij, Debbie, në krahë.

Hudd pati një karrierë të gjërë në television dhe komedi, e cila zgjati më shumë se 60 vjet. Ai ishte gjithashtu një autoritet në historinë argëtimit e muzikës dhe pati daljen e tij të fundit në television jo më larg se korrikun e kaluar në emisionin e BBC ‘Casualty’.

“Njoftojmë me trishtim largimin nga jeta të një ylli të talentuar dhe të dashur, Roy Hudd. Pas një sëmundje të shkurtër, Roy ndërroi jetë në paqe, mbasditen e së dielës, me gruan e tij, Debbie, në krahë.” – ka thënë agjenti i Hudd ditën e sotme.

LEXO EDHE  Andi dhe Klaudia dalin çift nga “Love Story” (VIDEO)

 “Jam shumë i trishtuar për vdekjen e Roy Hudd. Një komedian i shkëlqyer, një aktor i jashëtzakonshëm dhe një historian komedie. Karrierën time e fillovva duke shkruar në emisionin e tij radiofonik. Ishte shumë kënaqësi të shkruaje për të. Ngushëllimet e mia shkojnë për familjen e tij.” – ka shkruar komediani Simon Blackwell në Twitter.