Liverpool ka rivalë për Werner, për gjermanin interesohen edhe United e Barcelona

Liverpooli është skuadra e cila kryeson luftën për shërbimet e sulmuesit gjerman Timo Werner.

Por së fundmi Manchester United dhe Barcelona kanë hyrë fuqishëm në garë për firmën e 23-vjeçarit duke hapur jo pak problem për “Të Kuqtë”, të cilët me siguri për të siguruar firmën e lojtarit duhet të rrisin ofertën.

Sipas “Sport1”, United dhe Barcelona i kanë bërë propozime Wernerit përpara afatit të verës, por ai është duke pritur të shohë nëse Liverpooli do të bëjë një veprim. Werner është një objektiv personal i Jurgen Klopp ndërsa edhe vetë sulmuesi e ka bërë të qartë dëshirën për tu transferuar në “Anfield”.

LEXO EDHE  Historia e talentit 18-vjeçar, 4 vjet më parë zbarkoi si emigrant në Siçili ndërsa mbrëmë i shënoi Interit

Prej kohësh pretendohet se Werner ka një klauzolë lirimi prej 60 milionë eurosh në marrëveshjen e tij, ndërsa mbetet për tu mësuar se cila skuadër do të ofrohet e para.