“Cristiano Ronaldo kontrollon gjithçka, “Sarriball” është i pamundur me të në fushë”

Emanuele Giaccherini deklaron Cristiano Ronaldo është ai që nuk e lejon Sarrin të luajë me filozofinë e tij te Juventusi.

Bardhezinjtë humbën e ndeshjen parë në Ligë ne Kampioneve kundër Lyon-it ndërsa pas ndeshjes Sarri deklaroi se skuadra nuk po luan sipas filozofisë së tij, pra me lëvizjen e shpejtë të topit.

“Klubi bëri një zgjedhje specifike kur vendosi të merrte një trajner që e bazon futbollin e tij te pasimet e shpejta”.

“Është e vështirë ta bësh këtë gjë tek Juventusi, mbi të gjitha sepse është Ronaldo, i cili ka mënyrën e tij të të luajturit. Nuk mund t’i kërkosh të bëjë gjëra të caktuara.” – shprehet ish-lojtari i Juves dhe Napolit për DAZN.

LEXO EDHE  Rummenigge tregon se si do të ndryshojë futbolli pas coronavirusit

“Sarri po vuan sepse ky ekip është ndërtuar prej viteve për të luajtur një tjetër lloj futbolli. Për mendimin tim, Mandzukic do të kishte qenë ideal, por klubi vendosi ndryshe”.

Bardheznijtë kanë lojtarë që mund të bëjnë diferencën e ndeshjes, ndërsa te Napoli diferencën e bënte ekipi jo individi. Juve luan për Ronaldon, kështu që është Sarri ai që duhet të përshtatet jo e kundërta.