E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet Ronaldo

Etiketim: Ronaldo

Për legjendën e Spanjës nuk ka dyshime, Messi apo Ronaldo? Mos...

Andres Iniesta që ka kaluar një karrierë të tërë përkrah Messit,  nuk ka dyshime se argjentinasi është superior krahasuar me rivalin e tij Cristiano...

“Messi mund të ribashkohet me Guardiolën ose të luajë me Ronaldon”

Lionel Messi mund të joshet nga një ribashkim me Pep Guardiola te Manchester City, deklaratë kjo që vjen nga Rivaldo, në mes të spekulimeve...

Messi shënoi golin e 700-të në 112 ndeshje më pak se...

Mbrëmjen e djeshme, Lionel Messi, shënoi golin e 700-të të karrierës së tij kundër Atletico Madrid me anë të një penalltie. Kështu argjentinasi arriti këtë...

Juventus thyen Genoa-n me 3 super gola, shkon sërish +4 nga...

Juventusi vazhdon serinë e fitoreve në kampionat duke mundur 1-3 Genoan në transfertë. Paolo Dybala, Cristiano Ronaldo dhe Douglas Costa kanë realizuar tre perla në...

Gara për “Topin e Artë”, befasi me kryesuesin e listës

Çmimi individual “Topi i Artë” këtë sezon mund të ketë surpriza të këndshme. Ai që e kryeson garën për çmimin prestigjioz është sulmuesi i...

Cristiano Ronaldo thyen rekordin e Rui Costa-s në Serie A

Cristiano Ronaldo me penalltinë e konvertuar në gol ndaj Bolognas, kaloi Rui Costa-n si golashënuesi më i mirë portugez në historinë e Serie A. Ky...

Seria A/ Ronaldo-Dybala shënojnë, Juventusi mposht Bolonjan në transfertë (VIDEO)

Juventusi ka bërë detyrën në transfertë kundër Bolognas duke fituar me rezultatin 0-2. Të besuarit e trajneri Maurizio Sarri zgjidhën gjithçka në pjesën e...

“Ai as nuk mund të driblojë”, Luca Toni “shigjeton” CR7-n: Humbja...

Ish-sulmuesi italian, Luca Toni është shprehur i zhgënjyer me performancën e Cristiano Ronaldos në finalen e humbur kundër Napolit mbrëmjen e djeshme. Ish-lojtari i Juventusit,...

Foto/ Humbja e Juventusit dhe dështimi i CR7, shpërthejnë memet në...

Asnjë tifoz i Juventusit nuk mund ta kishte parashikuar që sezoni do të riniste kështu pas pandemisë: dy ndeshje dhe 0 gola të shënuar,...

Humbja ndaj Napolit, Sarri: I zhgënjyer nga skuadra, Ronaldo si gjithë...

Ashtu siç pritej Maurizio Sarri, u shfaq tepër i zhgënjyer me humbjen e finales së Kupës së Italisë ndaj Napolit. Duke folur për “Rai Uno”,...

Dani Alves i sinqertë: Ronaldo më i vështiri për tu markuar,...

Dani Alves është përballur shumë herë me rivalin e tij Cristiano Ronaldo dhe në një intervistë të fundit ai ka treguar sa e vështirë...

Nani tregon se në cilin kampionat do ta përfundojë karrierën Ronaldo

Sulmuesi i krahut, Nani, tregon se bashkëkombësi i tij, Cristiano Ronaldo, i ka rrëfyer se ka gjasa që ai ta përfundojë karrierën e tij...

Napoli- Juventus, formacionet e mundshme

Sonte në orën 21:00, luhet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Napolit dhe Juventusit. Ndeshja luhet në Romë në stadiumin “Olimpico”, një sfidë që...
WhatsApp DENONCO