Meta-Gjonajt: Trego shokët në SPAK, jeni kapur në flagrancë

I ftuar në ‘Opinion’ Presidenti i republikës, Ilir Meta ka folur dhe njëherë për përplasjen institucionale mes institucionit të presidentit dhe mazhorancës për Kushtetutën.

Meta theksoi edhe njëherë se Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj, ka bërë akt kriminal duke falsifikuar. Ai tha se presidenti nuk do të ndalet asnjëherë dhe nuk do të lejojë shkeljen e rëndë të Kushtetutës.

I akuzar për gjuhën e përdorur nga ana e minsitres, Meta tha se Gjonaj e ngatërron me Monika Kryemadhin, pasi gjuha e presidentit ka qenë brenda normave.

LEXO EDHE  Zgjedhorja/ Vasili: Rama të lërë lojrat anti-popull

‘Nuk do të ketë asnjë ditë ndalesë për zbardhejne e këtij krimi kushtetues. Zonja le të shkojë të tregojë shokët tek SPAK. Për gjuhën zonja më ngatërron me Monika Kryemadhin. Gjykata Kushtetuese me këto që bën Dvorani dhe kjo zonja e bën këtë Kushtetutë pavlerë. Presidenti ju ka kapur në flagrancë’, tha Meta.