Flitet për një largim të tij nga Skënderbeu, Dejvi Bregu flet për të ardhmen

Dejvi Bregu konsiderohet si një talentuar më të mëdha të futbollit shqiptar në vitet e fundit. Karrierën e tij futbollistike e filloi në vendlindjen e tij në Vlorë me skuadrën e  Flamurtarit ku qëndroi për 4 vite e gjysmë. Më pas 24-vjeçari u transferua te skuadra e Luftëtarit ku u aktivizua në 85 ndeshje duke shënuar 26 gola.

Më pas sulmuesi vlonjat u transferua tek Skënderbeu me objektivin e qartë, të shfrytëzoj emrin e madh që kishte klubi korçar, një trampolinë për të kaluar më pas në një klub të rëndësishëm. Dënimi i UEFA-s dhe pasojat që pati tek Skënderbeu e ndërlikuan jo pak të ardhmen e tij por ky është momenti i duhur, shansi i fundit që klubi korçar ka për të shitur Bregun, në të kundërt rrezikojnë ta humbasin me parametra zero. Në një intervistë për “BalkanWeb”, Bregu shprehet se të ardhmen e tij ia ka lënë në dorë presidentit Takaj:

LEXO EDHE  COVID-19/ Presidenti i UEFA: Kompeticionet e futbollit duhet të përfundojnë deri më 3 gusht

Bregu premton se për sa kohë do të jetë pjesë e Skënderbeut do të jap gjithnjë maksimumin, është i gatshëm të zbres në fushë nga minuta e parë edhe kundër Vllaznisë, kundërshtari i radhës, gjithnjë nëse klubi nuk arrin të finalizoj në kohë transferimin e tij.