Arrestohen dy vëllezërit, tregtonin drogë çokollatë në lokalin familjar

Arrestohen dy vëllezër pasi kishin përshtatur lokalin e tyre për përdorim droge dhe tregtonin lëndë narkotike.

122 gram lëndë narkotike në formë çokollate, e dyshuar kanabis sativa, 1800 euro dhe 45 mijë lekë të reja të përfituara nga shitja e lëndës narkotike janë sekuestruar.

Personat D. B., 40 vjeç dhe E. B., 27 vjeç, me banim në Fier janë të arrestuarit.

LEXO EDHE  Pas Yuri Kim, Basha takohet me Ambasadorin gjerman

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Përshtatja e lokalit për përdorim droge” dhe “Nxitja për përdorim droge”.