E PAZAKONTË! Gazetarja kërkon intervistë me Veliajn, shoqëruesi i tij shkon me vrap dhe e … përqafon (VIDEO)

Një ngjarje e sikletshme ka ndodhur mes kryebashkiakut Erion Veliaj dhe gazetares Sonila Musaj. Teksa ajo po përpiqej që t’i merrte një prononcim kreut të Bashkisë, një nga shoqëruesit e tij e ka përqafuar atë duke sjellë irritim tek gazetarja.

PJESË NGA BISEDA:

Gazetarja: Zoti Veliaj…
Sërish gazetarja: Mos më prek
Shoqëruesi: Po të përqafoj
Gazetarja: Po ça të me përqafosh ti, as më njeh fare, si mund të përqafosh një njeri që as nuk e njeh.

LEXO EDHE  Spitalet Covid pa staf, Rama do të bëhet “mjek infeksionist”

Ndërkohë që e gjithë ngjarja ka ndodhur para syve të Veliaj, ai e ka anashkaluar të gjithën duke iu përgjigjur një qytetari, i cili nxitoi që t’i bënte një pyetje teksa në dorë mbante një kartë të bardhë. Pasi debati mes gazetares dhe shoqëruesit mbaron, Veliaj kthehet nga qytetari dhe i kërkon që shqetësimin t’ja dërgojë me email.