Kupa e Mbretit/ Reali dhe Barça njohin kundërshtarët në fazën çerekfinale

Në fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit, Barcelona është vënë përballë kundër Athletico-s së Bilbaos ndërsa Real Madrid do të luajë ndaj Real Sociedad.

Në krahun tjetër, kampionët në fuqi të trofeut, Valencia, do të luajë kundër Granadas, ndërsa Mirandes e Divizionit të Dytë, e cila eliminoi Sevillan, do të ndeshet kundër Villarreal-it.

LEXO EDHE  Milan kërkon zëvendësuesin e Kjaer, ja 3 emrat që po fitojnë terren në kampin kuqezi

Edhe në këtë fazë, fituesin do të përcaktojë një ndeshje e vetme, përjashtim bën faza gjysmëfinale në të cilën do të luhen dy ndeshje.

Ndeshjet e çerekfinaleve do të luhen në datat 4, 5 dhe 6 shkurt.