Aksident në Shkodër, një i plagosur

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Shkodër. Sipas informacioneve paraprake, një automjet ka përplasur një person të identifikuar si I.I., 49 vjeç.

Burime nga policia bëjnë me dije se autori i aksidentit është larguar menjëherë nga vendngjarja pas përplasjes.

I plagosuri është transportuar me urgjencë drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore. Drejtuesi i mjetit është në kërkim nga policia.

Njoftimi i Policisë

Malësi e Madhe, Shkodër

Më datë 29.01.2020, ora 22:30, në aksin rrugor Shkodër – Koplik, në vendin e quajtur  “Ura e Vrakës“, fshati Vrakë, Malësi e Madhe, një mjet ende i pa identifikuar, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes, ka aksidentuar shtetasin I. I.  49 vjeç, banues në fshatin Boriç i Madh, Malësi e Madhe dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër.

LEXO EDHE  Von der Leyen viziton Shqipërinë në 28 shtator

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit

Në vendngjarje grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.