Boks/ Florian Marku thyen kundërshtarin, arrin fitoren e gjashtë radhazi

Florian Marku ka triumfuar në Manchester kundër Nathan Bendon, pas gjashtë raundeve. Dy boksierët e peshës e 67 kilogramë luftuan mes tyre dhe në fund fituesi u vendos nga gjyqtarët, me pikë.

Boksieri shqiptar, nuk e vuri në diskutimin fitoren, duke dominuar në pesë nga gjashtë raundet dhe në fund Marku fitoi me vendin unanim, 60-55. Kjo ishte fitorja e gjashtë për Markun, i cili katër ndeshje i ka mbyllur me nokaut.

LEXO EDHE  Deklaratë e fortë e ish-sulmuesit të Tiranës: Më thanë se Deden e hoqën pasi nuk futi në lojë Grent Halilin

Ndeshjen e Markut e ndoqi edhe një tifoz special, mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka. Kapiteni i Zvicrës, sigurisht ishte mbështetës i Markut, i cili kishte përkrahjen e shumë shqiptarëve.