E premte, Gusht 14, 2020
Etiketimet Boks

Etiketim: boks

Nga basketbolli në boks, ish-ylli i NBA do të ndeshet me...

Ish-lojtari i njohur në NBA, Nate Robinson, do të fillojë një karrierë të re në boks. Ai do të ndeshet me youtuberin e famshëm, Jake...

Joshua tregon arsyen pse do ta ndalojë djalin e tij të...

Anthony Joshua ka thënë se nuk do ta lejojë djalin e tij që të merret me boks, dhe ka dhënë arsye për këtë. Dy...

Boks/ Tyson Fury dhe Anthony Joshua firmosin për dy ndeshje mes...

Tyson Fury dhe Anthony Joshua, janë pranë arritjes së një marrëveshje ku parashikohet që mes dy kampionëve të boksit do të zhvillohen dy ndeshje. Këtë...

Boks, ndahet nga jeta Rademacher: njeriu i rekordit që nuk mund...

Kur më 22 gushtin e 1957-ës lëshoi një të djathtë që hodhi në tapet kampionin e botës të peshave të rënda Floyd Patterson, Pete...

Boks/ Ndërron jetë ish-kampioni i botës Roger Mayweather

Ish-boksieri amerikan, Roger Mayweather ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare. Roger është xhaxhai i Floyd Mayweatherit, ndërsa ka qenë edhe personi që i ka mësuar...

Boks/ Zyrtarizohet dueli i tretë Wilder-Fury

Deontay Wilder nuk dorëzohet. E lajmëroi pak ditë më parë me një postim me rrjetet sociale, ndërkohë që tani konfirmohet se në mesin e...

Boks/ Florian Marku thyen kundërshtarin, arrin fitoren e gjashtë radhazi

Florian Marku ka triumfuar në Manchester kundër Nathan Bendon, pas gjashtë raundeve. Dy boksierët e peshës e 67 kilogramë luftuan mes tyre dhe në...

Noizy publikon videot kur bënte boks në rrugët e Londrës

Noizy, reperi shqiptar nga Dibra, nuk nJihet vetëm për muzikën që bën, por edhe për të shkuarën e tij si boksier rrugësh. Këtë sport...

“Më dhanë 14 mijë lekë për titull”/ Përlotet kampioni i boksit:...

Në fund të muajit Tetor të këtij viti në qytetin e Shkodrës u organizua kampionati kombëtar i boksit. Klevis Çelaj, nga Vlora arriti të...

Boksieri shqiptar mposht rivalin rus, shpallet kampion Europe

Boksieri shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi, ka arritur një sukses të madh në karrierën e tij. Ai ka fituar titullin e kampionit të Evropës në...
WhatsApp DENONCO