Gjyqtari Kosovar gjykon Man. United- AZ Alkmar

Bekim Zogaj të enjten mbrëma do të vendosë drejtësinë në ndeshjen mes Manchester United dhe AZ Alkmar në “Old Trafford”.

Zogaj, i cili është gjyqtar anësor është deleguar për këtë ndeshje e cila do të jetë e fundit për fazën e grupeve.

LEXO EDHE  Inter dhe Milan në garë për mbrojtësin serb

Sandro Scharer do të jetë gjyqtari kryesor, kurse ndihmësi tjetër i tij përveç Zogajt do të jetë Stephane Almeida.

Djemtë e Ole Gunnar Solskjaer, tashmë e kanë siguruar kualifikimin dhe priten të luajnë me futbollistë të rinj.