E shtunë, Shtator 26, 2020
Etiketimet Gjyqtari

Etiketim: gjyqtari

Seanca maratonë në KPK/ Gjyqtari i Apelit Shkodër, Aleks Nikolli përballet...

Në një seancë maratonë prej 8 orësh, gjyqtari i Apelit të Shkodrës, Aleks Nikolli u përball të enjten me probleme të shumta të pasurisë,...

Huatë e marra nga familjarët, si ka ndryshuar pasuria e kryetarit...

Kryetari i Gjykatës së Matit, Artan Çupi do të përballet të mërkurën më 22 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Flamujt e kuq në pasurinë e gjqtarit Niko Rapi/ Përballet...

Gjyqtari Niko Rapi i Gjykatës së Tiranës do të përballet të enten më 16 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që...

Deklarim i rremë, fshehje të pasurisë dhe problemet me vilën 5-katëshe/...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit argumenton se kryetari i Gjykatës Administrative të Vlorës, Astrit Shema nuk justifikon investime dhe shpenzime në vlerën e 7.7...

Gjyqtari i përgjigjet Ramës: Kemi shtatë vjet që paguajmë ne për...

“T’ju paguajmë pse nuk po jepni penallti gabim?! Jepni shumë penallti gabim ju. Kam dëgjuar, se unë nuk e ndjek kampionatin shqiptar, por për...

Video/ Gjyqtari kthehet në hero, shpëton boksierin nga rënia e lirë

Një episod i rrezikshëm ka ndodhur në sportin e “Muay Thai” në një ndeshje të zhvilluar në Tailandë. Ndeshja zhvillohej mes, So Sovanrathana dhe Neymar...

Gabimi i gjyqtarit liron shqiptarët që akuzoheshin për vjedhjen e mbi...

Për shkak të gabimeve procedurale, gjykata e Kasacionit ka lënë të lirë dy shqiptarët të arrestuar në prill pasi akuzoheshin për grabitjen e mbi...

U shkarkua/ Ish-kryetari i Gjykatës së Elbasanit nuk justifikoi dot dy...

Balancat financiare negative në vlera të konsiderueshme për ndërtimin e një shtëpie në Librazhd dhe për blerjen e një apartamenti në Tiranë sollën shkarkimin...

Dosja për lobimin rus, zbulohet kush është gjyqtari që gjykon Bashën

Gjyqtari që do të hetojë dosjen në ngarkim të kreut të Paerrtisë Demokratike Lulzim Bashës është Lazër Sallaku. Kujtojmë se Sallaku ka qenë një...

Gjyqtari Kosovar gjykon Man. United- AZ Alkmar

Bekim Zogaj të enjten mbrëma do të vendosë drejtësinë në ndeshjen mes Manchester United dhe AZ Alkmar në “Old Trafford”. Zogaj, i cili është gjyqtar...

Mësohet gjyqtari i El Clasicos, te Reali nuk janë të lumtur

Alejandro Jose Hernandez është zgjedhur si gjyqtari që do të vendosë drejtësi në ndeshjen mes Barcelonës dhe Realit të Madritit, e cila zhvillohet më...

Vetingu/ Gjyqtari Fatri Islamaj para KPK, në fund të mandatit si...

Nga Boldnews.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka thirrur në 3 Dhjetor në seancë dëgjimore gjyqtarin Fatri Islamaj, njëkohësisht edhe anëtari i vetëm...

Gjyqtari i EULEX-it akuzon kolegun e tij për racizëm/ “Shqiptarët janë...

Kur EULEX-i donte ta dënonte dike, pavarësisht mungesës së provave, përzgjedhte prokurorin dhe gjyqtarët që zbatonin urdhra politikë. Rast i tillë është ai i...
WhatsApp DENONCO