VIDEO/ Rama injoron edhe zyrtarin e lartë të policisë së Lleshajt

Kryeministri Edi Rama ka shfaqur disa momente shpërfillëse dhe injorimi ndaj ministrave, kryebashkiakëve dhe zyrtarëve më të lartë të policisë.

Video e mëposhtme tregon momentin kur Rama shpërfill Gjovalin Lokën, drejtues i lartë në Policisë së Shtetit, për Rendin dhe Sigurinë Publike.

Loka, sa sheh Ramën, pasi e nderon, i zgjat dorën për ta takuar, por Kryeministri zgjedh të takojë një vajzë, dhe zyrtari i policisë pasi e kupton situatën mbledh dorën.

LEXO EDHE  "Porosia" sekuestron mbi 1 kg heroinë, arrestohet 31-vjeçari/ Detajet

Ky nuk është rasti i parë kur Rama shpërfill zyrtarët. E nisi me Erion Braçen, që preferoi t’a shtynte dhe ti thoshte mos e ndiqte nga pas.

Më pas Veliajn e urdhëroi të merrte furçën dhe të lyente fasadën e një pallati në orën 04:30.

Lleshajt në Lezhë i tregoi se ai është lider dhe ishte për t’i treguar rrugën, ndërsa i fundit në listën e shpërfilljes ishte Gjovalin Loka.