Kamala Haris del nga gara presidenciale

Një nga kandidatët kryesorë të garës presidenciale brenda Partisë Demokrate ka dhënë dorëheqjen.

Senatorja nga California, Kamala Harris, u ka bërë të ditur nëpëmjet një konference telefonike ekipit të saj të fushatës se nuk do të vazhdojë më kandidimin, raporton illyriapress.

LEXO EDHE  Covid-19/ Spanja nuk gjen qetësi, 864 të vdekur dhe 7719 të prekur 24 orët e fundit

Fushata e Senatores Harris ka qenë prej ditësh në shënjestrën e medias amerikane për shkak të përplasjeve të brendshme, pushimeve në masë nga puna, dhe mungesës së një filozofie të qartë nga kandidatja.