“Kurajo edhe pse nuk ke fuqi të ecësh”: Ermal Mamaqi vjen me mesazhin më domethënës për shqiptarët

Ermal Mamaqi është një nga figurat më të njohura për ekranin shqiptar dhe jo vetëm.

Tërmeti që goditi Shqipërinë ditë më parë, ka ‘tronditur’ shqiptarët ku mbetën 51 të vdekur dhe qindra të plagosur.

Mamaqi së fundmi ka përdorur llogarinë e tij në Instagram për t’i dhënë kurajo gjithë qytetarëve, t’i kalojmë këto kohëra të zymta.

“Kurajo nuk do të thotë të kesh fuqi për të ecur përpara, por të ecësh përpara kur nuk ke fuqi” ka shkruar Mamaqi në postimin e tij të fundit.

 

View this post on Instagram

 

Kurajo miq! Së bashku mund tia dalim! #united #unitedwestand #together #prayforalbania @ermalmamaqiofficial

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

 

 

View this post on Instagram

 

💪🏻 #momente #bashke #iadalim

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

 

 

View this post on Instagram

 

Buzëqesh! #dojadalim #bashke #solidarizim #buzeqesh

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

LEXO EDHE  Dhurata e hidhur/ Aktori i njohur rezulton pozitiv me Covid ditën e ditëlindjes