Aksidenti në Vlorë/ Makina përplas këmbësoren mbi vijat e bardha

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Vlorë, ku një automjet ka përplasur një këmbësore. Aksidenti ka ndodhur në rrugën “Kosova” në lagjen Pavarësia, ku si pasojë 75 vjeçarja ka marrë plagë në kokë dhe është dërguar në gjendje të rëndë në spital.

Makina tip “Opel Corsa” me targë VL9030C ka përplasur të moshuarën e cila ka qënë duke kaluar rrugën në vizat e bardha.

LEXO EDHE  ‘Shteti me brekët në fund të këmbëve’/ Agron Llakaj për ‘Kakavijën’: Bir o Edi Rama, kë të qaj më parë!

Drejtuesi i mjetit dyshohet të ketë qënë me shpejtësi, ndërsa e plagosura ka marr plagë në kokë.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.