Pasgoditjet e tërmetit të madh / Sizmiologu: Janë normale, kujdes banorët në zonat…

Sizmiologu Edmond Dushi ka reaguar lidhur me lëkundjet e vazhdueshme që kanë goditur vendin, pas tërmetit shkatërrues me magnitudë 6.4 të Shkallës Rihter, që goditi vendin mëngjesin e së martës, i cili shkaktoi 51 viktima dhe 900 të plagosur.

Dushi shprehet për Faxnews se këto pasgoditje janë normale dhe se e çuditshme do të ishte po të mos kishim pasgoditje.

LEXO EDHE  Mashtrimi në formularin e dekriminalizimit/ Rama për PD-në: O Zot jepu pak vaj për kandilin e trurit

Sizmiologu tha se duhet të kenë kujdes banorët e zonave tashmë të prekura nga tërmeti.

“Pasgoditjet pas tërmetit të fortë janë normale. E çuditshme do të ishte të mos kishim pasgoditje. Duhet të kenë kujdes banorët e zonave tashmë të prekura nga tërmeti”, tha ai.