Tërmeti në Durrës/ Moskoordinim dhe kaos total, qytetarët presin 2-4 orë për ndihmat (VIDEO)

Pas tërmetit me magnitudë 6.4 rihter të së martës, i cili shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur, duket se tashmë ka probleme me shprëndarjen e ndihmave dhe me regjistrimin e nevojave jetësore për banorët.

Siç shihet në pamjet më poshtë, në Durrës është një kaos total në ndarjen e ndihmave dhe rregullimin e situatës.

LEXO EDHE  Vrasja e Vilson Tafçiut, viktima dyshohet se u nxor në pritë/ Ja ku po hetohet

Duket që në këtë rast ka një moskoordinim nga strukturat, në vlerësimin e nevojave të qytetarëve që vërtet kanë nevojë për ndihmë. Për këtë zgjidhje, duhet një plan konkret.