City “blindon” Sterling, i ofron 350 mijë euro në javë

Raheem Sterling është padyshim një nga futbollistët më të talentuar në botë, dhe është thuajse perfekt për skemën e Guardiolës.

Me Realin e Madridit dhe Barcelonën që janë prej kohësh në gjurmët e tij, Manchester City është e gatshme për të bërë gjithçka për ta mbajtur atë në “Etihad Stadium”.

24-vjeçari, rinovoi kontratën vetëm vitin e kaluar, por sipas “The Mirror”, City është e gatshme për një ofertë të re, ku ai do të përfitojë më shumë se 350 mijë euro në javë, me një kohëzgjatje deri në vitin 2023.

LEXO EDHE  Perotti kritikon Serie A: Fushat në Itali si në kategorinë e tretë në Argjentinë

Këtë sezon, anglezi ka shënuar 14 gola dhe ka dhënë 5 asiste.