Lëkundjet e tërmetit/ IGJEUM publikon të dhënat e para…

Lëkundjet e tërmetit që u ndjenë në Tiranë ishin me një magnitudë 3.7 të shkallës Rihter, raporton IGJEUM.

Lëkundjet u regjistruar rreth orës 10:10 me orën lokale, dhe epiqendra e tërmetit ishte në Derje, 15 km larg Tiranës.

LEXO EDHE  Kallëzohet në SPAK anëtarja e KPK-së Brunilda Bekteshi, akuzohet se fshehu pasurinë

Ndërkohë, sipas IGJEUM, gjatë natës janë regjistruar 3 lëkundje me magnitudë 1.9, 2 dhe 2.1 të shkallës Rihter.

Tre tërmetet e regjistruara gjatë natës kishin epiqendrën në qarkun e Korçës, më konkretisht Bezhan.