E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Lekundje

Etiketim: lekundje

Tërmeti i fortë godet Iranin

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter goditi Iranin ditën e sotme. Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar në provincën e Kohgiluyeh dhe Boyer...

Tjetër lëkundje tërmeti në Korçë, çfarë po ndodh

Një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është regjistruar në Korçë. Ky është tërmeti i dytë brenda 24 orësh që godet rajonin e...

FOTO/ Dy lëkundje të forta tërmeti shkundin Zagrebin, dëme materiale

Dy lëkundje tërmeti janë regjistruar në Kroaci. Tërmetet janë regjistruar në orën 06:24 dhe 07:00 të mëngjesit të sotëm, ndërsa magnituda ishte 5.3 e...

Itali, regjistrohen disa lëkundje tërmeti

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar në bregdetin perëndimor të Kalabrisë (Itali), pranë provincave të Cosenza dhe Catanzaro. Ansa njofton se janë regjistruar mbi 10 lëkundje,...

Të tjera lëkundje, IGJEUM publikon të dhënat/ Ja epiqendra dhe magnituda

Tre lëkundje tërmeti jane regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm, pas tërmetit me magnitudë 4.9 që u regjistrua mbrëmjen e djeshme. Sipas...

Lëkundjet e forta të tërmetit/ Reagon Ministria e Mbrojtjes

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 4.9 të shkallës rihter dhe me thellësi 7 km, ka shkundur vendin mbrëmjen e sotme duke rikthyer panikun...

Qytetarët braktisin shtëpitë pas tërmetit

Qytetarët kanë braktisur banesat pas tërmetit me magnitudë 5.4 të shkallës rihter që goditi vendin këtë mbrëmje. Sipas informacioneve paraprake, epiqendra e tërmetit ka...

Tërmet i fortë në kryeqytet, ja sa ishte magnituda

Shqipëria nuk gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Pasditen e sotme në orën 17:03 minuta u regjistrua lëkundja e tërmetit me epiqendër në Domje të...

Lëkundje tërmeti pranë Tiranës, ja sa ishte magnituda

Një lëkundje me magnitudë 4.3 të Shkallës Rihter është regjistruar në orën 19:53 të mbrëmjes së sotme. Tërmeti e kishte epiqendrën 37 km larg Tiranës...

Tërmeti i 26 nëntorit ishte goditja kryesore/ Sizmiologu grek: Do të...

Ndonëse tërmeti i 21 shtatorit është konsideruar në diskutimet e fundit si paragodtitje për tronditjen që toka do të pësonte më 26 nëntor, profesori...

VIDEO/ Pamje të frikshme, tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, ja...

Një tërmet me magnitudë 6.8 të Shkallës Rihter ka goditur Filipinet. Lëkundjet sizmike kishin epiqendrën në ishullin e Mindanao-s, mëngjesin e kësaj të diele, rreth...

Të tjera lëkundje tërmeti gjatë natës, ja si ka lëvizur epiqendra

Gjatë natës së sotme janë regjistruar disa lëkundje tërmeti në territorin shqiptar, ku më i forti ishte në orën 02:18 me magnitudë 4.5 të...

IGJEUM publikon të dhënat/ 5 lëkundje gjatë natës, ja si ka...

Në orët e natës, deri në mëngjesin e sotëm, në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar...
WhatsApp DENONCO