Mozzik zbulon se kush është “Dhelpra Dinake” në këngën e tij (VIDEO)

Kanë kaluar vetëm tre ditë nga projekti muzikor “Dhelpër Dinake” që solli Mozzik. Në rrjetet sociale po thuhet masivisht se është dedikim për ish-partneren Loredana.

Reperi e ka sqaruar një herë e mirë këtë histori.

“Kënga ‘Dhelpër Dinake’ është punuar para dy viteve dhe erdhi një kohë, një çast, moment jetësor, po jo të lidhur me pjesët e mia private, por m’u duk sikur i ka ardhur koha kësaj kënge”, zbuloi Mozzik.

LEXO EDHE  Njihuni me artistët e mëdhenj që pritet të hapin Kampionatin Botëror

I pyetur në emisionin NIN nëse është dedikim, reperi tha:

“Nuk është dedikim, por më shumë pjesë jetësore. Derisa themi kështu, është një lloj dedikimi, por jo direkt. Ka të bëjë me metaforizmin e një artisti në fushën e muzikës. Nuk bëj dedikime. Thjesht jetën time e shpalos në muzikë.”