E premte, Korrik 10, 2020
Etiketimet Reagime

Etiketim: reagime

Ilir Ikonomi: Departamenti i Shtetit mund të jetë i zemëruar me...

Gazetari i VOA, Ilir Ikonomi, duke komentuar për emisionin Opinion, lidhur me zhvillimet e fundit që sollën anullimin e takimit Kosovë-Serbi, me 27 Qershor...

Pr/ligji për gjuhën e minoriteteve/ Fuga: Nuk është formulim juridik, por...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me projektligjin për gjuhën e minoriteteve. Në një postim në rrjetet sociale, Fuga shkruan se “ky projektligj nuk...

Berisha: Akuzat nga Haga nuk zbehin luftën çlirimtare të Kosovës

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi pas akuzave për krime lufte ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit. Berisha tha se akuzat ndaj individëve nuk...

Kadri Veseli: Akuzat të pabazuara, historia e Kosovës dhe e UÇK-së...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka quajtur politike dhe të pabazuara pretendimet e prokurorit për krime dhe pengim të punës...

Aktakuza e Hagës për Thaçin dhe Veselin/ Kurti, Haradinaj dhe Mustafa:...

Pas aktakuzës të ngritur nga Haga për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, kanë reaguar edhe aktorët politikë në Kosovë. Haradinaj shkruan se UÇK ka...

Shkarkimi nga postet e LDK, Vjosa Osmani: Po përjashtohem se mbajta...

Ish-nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar rreth shkarkimit të saj nga të gjitha postet udhëheqëse të LDK-së. Përmes një postimi në Facebook, Osmani...

U akuzua se ka infektuar një person në Përmet, Flor Binaj:...

Dy ditë më parë bëri bujë fakti se aktori i ‘Portokallisë’, Florjan Binaj, ishte infektuar me Covid-19. Aktori tha në një postim në Instagram se...

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi: Presim reflektim nga mazhoranca, sollëm propozimin e ri

Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi deklaroi pasdite, pas dy orëve takim, se opozita ofroi konstruktivitet dhe vullnet për zgjidhje të ngërçit...

Eurobondi/ Bardhi: 450 mln € do ndahen me 5 oligarkë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka komentuar marrjen e borxhit prej 650 mln eurosh nga qeveria shqiptare në tregjet ndërkombëtare. Sipas Bardhit, qeveria...

Pas publikimit të raportit të Venecias, reagon Presidenca

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar sot pas publikimit të raportit nga Komisionii Venecias. Në një njoftim në mediat sociale, Blushi shkruan se...

Reforma në drejtësi/ Ambasada e SHBA: Mbështesim synimin e popullit shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar përmes një deklarate, ku theksohet se Shtetet e Bashkuara mbeten vendosmërisht të përkushtuara ndaj reformës në drejtësi, e...

“La Repubblica”: Rama fshiu nga zemra e Tiranës godinën e Teatrit

Shembja e Teatrit Kombëtar ka bërë jehonë të gjerë brenda dhe jashtë vendit. Gazeta më e madhe italiane "La Repubblica" i ka kushtuar një...

Marrëveshje prapa krahëve kundër Reformës në Drejtësi? Rama reagon pas deklaratës...

"Ferri është bosh dhe të gjithë djajtë janë këtu". Kjo është thënia e William Shakespeare të cilën kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta përdorë...
WhatsApp DENONCO