VIDEO/ Basha: Rama dështoi personalisht me negociatat, të kthejmë shpresën…

Kreu demokrat Lulzim Basha tha pasditen e sotme gjatë një takimi të zhvilluar me të rinjtë në Korccë se “ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa, nuk është një slogan, por një punë e jashtëzalonshme”.

Në kuadër të një turi takimesh me rininë, Basha theksoi se e kemi nisur këtë punë prej 30 vitesh, por ka 5 vjet që kjo rrugë është bllokuar.

“Dështimi me negociatat është dështim personal i Ramës”, theksoi Basha në takimin për “Rrugëtimin e Shqipërisë”.

LEXO EDHE  VIDEO/ Rama vs Basha, sondazhet në rrjet, rusë e grekë hidhen në sulm. Ja si ndryshojnë votat

Ai theksoi se modeli që qeveris sot vendin është i gabuar, duke shtuar se vetëm vitin e kaluar u larguan nga Shqipëria në emigracion 38 mijë të rinj.

“Modeli që po na qeveris është modeli i gabuar. Zotimi i PD është të kthejmë shpresën dhe të nderojmë këtu në Shqipëri të ardhmen tonë”, theksoi ai.