E premte, Tetor 22, 2021
Etiketimet Korce

Etiketim: Korce

Korça zgjohet e mbuluar nga mjegulla

Qyteti i Korçës është zgjuar këtë të Mërkurë i mbuluar nga mjegulla e dendur, e cila ka krijuar vështirësi për qarkullimin e mjeteve. Problematike situata...

23 mln lekë me kontrata të falsifikuara qiramarrje, arrestohet 39-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar një 39-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Kontrata”, ku disa muaj më parë u...

Zv.rektori i Universitetit të Korçës: Do të lejohen edhe të pavaksinuarit...

Zëvendësrektori i Universitetit të Korçës, “Fan Noli”, në një dalje në media është shprehur se të edhe studentët e pavaksinuar do të futen në...

Berisha: Ramën do e largojmë me protesta, Basha ka frikë nga...

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka cilësuar si çmendurira deklaratat e kreut demokrat Lulzim Basha, i cili ka deklaruar se nuk do të lejojë mbledhje...

Detajet/ SHÇBA pezullon nga detyra 2 policë në Vlorë, arrestohet një...

SHÇBA ka pezulluar nga detyra dy policë në Vlorë dhe i ka ndaluar daljen jashtë territorit pasi janë proceduar penalisht për ‘kultivim narkotikësh’ dhe...

VIDEO-FOTO/ Dëbora e parë zbardh zonat malore në Korçë

Zonat malore në qarkun e Korçës janë përfshirë nga reshjet e para të dëborës në orët e para të mëngjesit. Reshje bore ka pasur në...

Transportonin emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 persona në Korçë

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Vihen në pranga...

Grabisnin kishat e fshatrave të Korçës, procedohen penalisht dy të mitur

Dy adoleshentë janë proceduar penalisht nga Policia e Korçës, pasi akuzohen se kanë kryer veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim. A.S., 17 vjeç, i...

Qarkullonte me doza kanabisi, arrestohet 25-vjeçari irakian në Korçë

Një 25-vjeçar nga Bagdati, Irak, është arrestuar nga policia e Korçës me akuzën e "Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike." Burimet policore njoftojnë se është...

Pemë të rrëzuara dhe mungesë energjie, reshjet shkaktojnë dëme në qytetin...

Këtë mëngjes në rrugët kryesore të Korçës qytetarët janë përballur me situata të pakëndshme që nga thyerja e pemëve, stolave të dëmtuar e deri...

EMRI/ Aksidenti në Korçë, kush është 29-vjeçarja që humbi jetën

Humb jetën e reja që mbeti e plagosur në një aksident në Korçë. Policia e Korçës bëri me dije se Xhanina Hoxha banuese në fshatin...

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, një i lënduar

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Lumalas. Mësohet se një motoçikletë ka dalë nga rruga dhe për pasojë i...

Akuzohet se kreu marrëdhënie intime me vajzën 14 vjeçe, arrestohet i...

Një 26-vjeçar është arrestuar në Korçë pasi akuzohet se ka konsumuar veprën penale të kryerjes së marrëdhënieve seksuale me një vajzë të mitur. Këtë të...
WhatsApp DENONCO