Zgjedhjet e 30 qershorit, konflikti civil dhe viktimat…/ Deputeti kërkon Ramën urgjent në …

Deputeti Lefter Maliqi kërkon interpelancë në Kuvend me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në rrjet Maliqi bën të ditur se interpelancën me Ramën e kërkon për situatën e rëndë ekonomike, politike dhe te rendit e pasigurisë në vend.

Ndërkohë deputeti sqaron se gjithashtu kjo interpelancë kërkohet për emerimet nepotike, shantazhimet në administaratë dhe korrupsionin.

“Situata e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe përgjegjësit e konfliktit civil dhe viktimave, nëse do ndodhin ditën e votimit si dhe mosmbajtjen e premtimeve elektorale gjatë fushatës së 2017.

LEXO EDHE  Vidhnin shtëpitë me dhunë, arrestohen dy persona në Kavajë! Emrat

Zgjodha datën 1 Qershor se sot nuk kanë festë fëmijet e shqiptarëve por vetëm femijët e politikanëve dhe Oligarkëve”, shkruan Maliqi.

Nuk dihet nëse interpelanca do të pranohet shpejt, apo kërkesa do të qëndrojë në sirtarët e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, duke u shtyrë në kohë.