E entje, Shkurt 27, 2020
Etiketimet Maliqi

Etiketim: Maliqi

“Spiropali, një ndër të zgjedhurat e të çmëndurit të madhërishëm”/ Maliqi:...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në rrjetet sociale ndaj ministres së Shtetit, Elisa Spiropali. Maliqi ironizon Spiropalin ndërsa e quan Mamica e Skënderbeut, ndërsa shkruan...

“Rama si Enveri”/ Thirrja e fortë e deputetit: Të rrëzojmë dikaktorin...

Deputeti Lefter Maliqi e krahasoi Edi Ramën me diktatorin Enver Hoxha. Maliqi tha se Edi Rama ashtu si Enver Hoxha varfëroi shqiptarët. “Jemi në një luftë...

“Ora finale po afron”/ Deputeti thirrje të fortë shqiptarëve: Protesta të...

"Ditë të bardha po vijnë, ora finale po afron! Protestat dhe revolucioni demokratik i qëndrueshëm e pa kthim deri në marrëveshje politike me ndihmën...

“Testi i drogës domosdoshmëri për qeveritarët”/ “Shpërthen” deputeti: Zot na ruaj...

Deputeti Lefter Maliqi shprehet se testi i drogës është një domosdoshmëri për qeveritarët, deputetët e kryebashkiakët. Maliqi ka postuar në rrjet një video ku...

“Shteti ka rënë, arka është bosh”/ Maliqi: Zgjedhjet e parakohshme domosdoshmëri,...

Deputeti Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjet shkruan se prej 26 nëntorit ka vetëm show, ndërsa shteti ka rënë dhe shpresa e vetme...

Maliqi: Soreca i kapur nga KÇK, Yuri Kim të thotë realitetin

Deputeti Lefter Maliqi artikuloi akuza të forta gjatë seancës plenare ndaj ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, të cilin e kishte thirrur në një interpelancë...

Deputeti denoncon shkeljet në burgje/ “Pse futët në kurth zv.drejtorin, e...

“Po transferoni shefat e policisë mbi 40 km nga banesat e tyre. Nuk u njihet vjetërsia e punonjësve të policisë, janë 32 ambulanca pa...

Anti-KÇK/ Maliqi: Do përdoret kundër opozitarëve, nuk preken oligarkët që pastrojnë...

Deputeti Lefter Maliqi e konsideroi paketën anti-KÇK si një instrument që nuk do të përdoret kundër vetë KÇK-së që është në qeverisje apo oligarkëve...

Maliqi akuza Ramës: Je kreu i KÇK, vjen në Kuvend si...

Deputeti Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj Kryeministrit Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare. Ai e cilësoi Ramën si kreun e KÇK, ndërsa...

“Gjoba vend e pa vend se banka e shtetit është bosh”/...

Deputeti Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjet ka denoncuar aksionet e policisë duke gjobitur pa kriter qytetarët, me qëllim mbushjen e arkës së...

Maliqi-Gjonajt: Në burgje kanë mbetur hallexhinjtë, KÇK e keni brenda qeverisë

Ndërsa ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, po raportonte në Komisionin e Sigurisë për amnistinë në burgje, deputeti Lefter Maliqi ka gjetur rastin që ta...

“Zgjedhjet e parakohshme, e vetmja zgjidhje për të ardhmen”/ Maliqi: Klanet...

Zgjedhjet e parakohshme janë e vetmja zgjidhje për të ardhmen e sigurtë të vendit. Kështu shprehet deputeti Lefter Maliqi, i cili përmes një postimi...

“Varfëri, pasiguri, papunësi, zaptim institucionesh”/ Maliqi bën bilancin: Çfarë ndodhi në...

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë bilancin për atë se çfarë ndodhi gjatë vitit 2019. Përmes një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale ai...
WhatsApp DENONCO