Veliajt i duhet kohë të pretendojë kreun e PS/ Spiropali bën zgjedhjen e saj

Do të ketë kohë Erjon Veliaj për të kontribuar në Partinë Socialiste. Kështu u shpreh Elisa Spiropali mbrëmjen e sotme në “A Show”, duke theksuar se Edi Rama do të jetë gjatë në Partinë Socialiste.

Sipas Spiropalit, Rama fitoi drejtimin e PS-së edhe kundrejt zërave kundër, ndërsa Lulzim Bashës iu dhurua Partia Demokratike.

“Rama e fitoi PS, Erjonin prej 10 vjetësh e mbaj mend në PS, por i duhet kohë që të kontribuojë. Ndërsa Sali Berisha ia dhuroi PD Lulzim Bashës, ndoshta zgjodhi më të mirin prej tyre”, tha Spiropali.

LEXO EDHE  Dokumenti/ Ina Zhupa: Erioni Betoni firmos kullën 100 metra të lartë tek ish-Ekspozita (Foto)

Në vijim ajo tha se kur socialistët protestonin dhe hynin në grevë urie kishte një pandjeshmëri nga pushteti. Kjo deklaratë e Spiropalit solli reagimin e drejtuesit të emisionit Adi Krasta, i cili e pyeti “mos vallë tani po hakmerreni, kur flisni me këtë gjuhë”.