Akuza e fortë/ Zyrtarët janë ‘përdhunuar’ nga krimi…

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka hedhur akuza të forta ndaj zyrtarëve të policisë dhe politikës duke thënë se ata janë “përdhunuar” nga krimi.

Në një lidhje me TCH, Ademi  theksoi se për situatën dhe vrasjet në Shkodër fajtor është shteti, i cili nuk vë dot situatën nën kontroll.

Ajo ka sqaruar dhe përplasjen e saj me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

LEXO EDHE  Kryemadhi thumbon ambasadorët: 2 marsi, shumë i rëndësishëm për ndërkombëtarët

Ajo tha se përplasja erdhi pasi Veliu i kishte thënë se “se para kamerave flet ndryshe e pas kamerave ndryshe”.

Kreybashkiakja zbuloi se ka pasur drejtues policie që nuk kanë bashkëpunuar fare me bashkinë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here