Reagimi/ Protesta e opozitës, ja pse prokuroria duhet të hetojë përdorimin e…

Protesta e opozitës, e cila zgjati për rreth 5 orë, ku nuk munguan incidentet dhe sulmet me gaz toksik ndaj protestuesve, është pasuar me reagime të shumta.

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, përmes rrjeteve sociale, shkruan se e vetmja dhunë në protest ishte ajo e qeverisë.

“Përdorimi i Gazit Lotesjelles i cili sipas ekspertëve klasifikohet ne lendet kimike luftarake te lehta, por me pasoja.

LEXO EDHE  Grabitja në Rinas/ Dërgohet për gjykim dosja me 8 të pandehur

Fakti paralizues i momentit, tregon per nje additiv, prandaj duhet kerkuar burimi nga ka ardhur ky gaz. Ne vende si Shqiperia perdoren arme kimike eksperimentale antidemonstrate. Qytetarët sot janë rrezikuar, sot qeveria i ka hapur luftë qytetarëve!

Prokuroria duhet të hetojë dhe të nxjerrë para përgjegjësisë shpërdoruesit e pushtetit!”, shkruan Salianji.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here