E mërkurë, Shkurt 19, 2020
Etiketimet Opozita

Etiketim: opozita

Pas takimit me aleatët/ Basha: Rotacioni i pashmangshëm, Meta fakte tronditëse...

Kreu demokrat Lulzim Basha mblodhi në selinë e PD-së aleatët, të cilët i ka informuar me faktet tronditëse, sikundër u shpreh ai mbi atë...

Çfarë do bëjë opozita me 16 mars?

Opozita që pas votimëve njëpartiake të 30 qershorit të vitit të kaluar nuk ka bërë asnjë protestë. Pa hyrë në debate se pse e ç’ndodhi,...

“Nuk shkëlqejmë, ca i kemi nga të ricikluarit e Ramës”/ Dash...

Dashamir Shehi, ish-deputet i opozitës dhe një prej aleatëve të PD-së, shprehet se vendi ndodhet në një një rrugë pa krye. Sipas Shehit, Qeveria e...

Çfarë do të bëjë opozita nëse Rama nuk pranon zgjedhjet e...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ishte i fundit që me xhestin e tij kundër kryeministrit Rama la gjurmët e opozitës në Parlament në shkurtin...

Reforma Zgjedhore, zbardhen 12 prioritetet e opozitës/ Në tryezë edhe çështja...

Grupi i Punës i ngritur për reformën zgjedhore ka përcaktuar 12 çështjet kyçe, ku si prioritet për opozitën mbeten masat kundër shitblerjes së votës,...

“Brenda opozitës ka elementë që zgjedhjet i duan në 2021″/ Dash...

Ish-deputeti Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së, i ftuar në studion e “Ditari” në A2 deklaroi se “palëve u mungon vullneti politik, pasi po të...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, vjen reagimi i parë nga Ilir Meta/...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me marrëveshjen mes opozitës së bashkuar dhe Rilindjes për Reformën Zgjedhore. Meta shprehet se uronte që ky hap të...

“Opozitës nuk i mungoi fuqia, por mbështetja ndërkombëtare” / Gjekmarkaj: Ja...

Analisti Agron Gjekmarkaj e konsideron si një pakt të detyruar atë të marrëveshjes mes opozitës së bashkuar dhe Rilindjes. Gjekmarkaj në një analizë lidhur...

Marrëveshja e re/ Rrjeti shpërthen nga memet ironizuese (FOTO)

Një ditë më parë përfaqësues të opozitës së bashkuar dhe bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore zhvilluan takimin e parë, që u cilësua...

Paloka: Ja pse opozita u detyrua të bëjë dy “armëpushime” me...

“Opozita u detyrua të bëj dy “armëpushime” për interesa madhore, por nuk ka bërë kurrë paqe me Ramën”. Kështu shprehet Edi Paloka, nënkryetar i...

“Tregoni pse jeni cilësisht ndryshe nga Rilindja”/ Manjani thirrje opozitarëve

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, përmes një postimi në rrjetet sociale, i ka drejtuar një thirrje opozitës që të tregojë se përse është cilësisht...

Zëri i Amerikës: 2020, viti i opozitës. Ja ç´parashikojnë analistët

Nga Ilirian Agolli, VOA Pritshmëritë e analistëve politikë për vitin 2020 janë të shumta aq sa edhe ambicioze. Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se ky vit...

Çfarë do bëjë opozita në 2020? / Paloka zbulon planin: Armëpushimi...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka intervistë për “Koha Jonë” thotë se Edi Rama po hedh hapa të qartë drejt vendosjes së autoritarizmit absolut, por...
WhatsApp DENONCO