Protesta e 16 shkurtit/ Mediu: Pa dallime politike, kundër …

“Ka ardhur koha që shqiptarët pa dallim politik në datën 16 shkurt të ngrihen kundër të keqes, kundër varfërisë, korrupsionit dhe krimit shtetëror, trafikut të drogës, të ngrihen kundër talljes dhe përbuzjes që Edi Rama i bën jetës së tyre.

Sot kur sfidat tona si vend, si Shqipëri janë më të mëdha, për fatin e keq, Qeveria dhe Rama çdo ditë po dominohet nga interesa, klanore, korruptive e kriminale. Evropa është kthyer në një realitet i largët, i paprekshëm”.

LEXO EDHE  Paloka nga Bulqiza: Në 25 Prill i japim Ramës goditjen finale dhe e çojmë para drejtësisë

Kështu u shpreh kreu republikan, Fatmir Mediu, gjatë një takimi me strukturat e partisë që drejton në Qarkun e Lezhës.

Mediu tha se qeveria e Ramës, i ka vendosur shqiptarët para dy zgjidhjeve, të pranojnë mjerimin ose të largohen.

“Po jetojmë periudhën më të errët, qytetarët nuk mund të votojnë të lirë, zgjedhjet i përcakton krimi dhe paraja e krimit. Biznesi varet tërësisht nga qeveria dhe marrëveshja me të. Punësimi në shtet e privat varet nga qeveria”, theksoi ai.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here