E shtunë, Gusht 8, 2020
Etiketimet Mediu

Etiketim: mediu

Ndalimi i koalicioneve/ Mediu: Rama kundër pluralizmit, synon manipulimin

Partia Republikane, deklaroi nëpërmjet kryetarit Fatmir Mediu, se kryeministri Edi Rama “duhet të zbatojë detyrimet që ka marrë përsipër me marrëveshje me opozitën dhe...

Mediu: Nëse Rama bën marrëveshje kundër koalicioneve, ne duhet të shkojmë...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se nëse kryeministri Edi Rama bën marrëveshje me opozitën parlamentare për mospranimin...

Mediu: Basha të kërkojë qeveri tranzitore, s’ka zgjedhje të lira me...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu shprehet se kërkesat kryesore të opozitës janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, si e vetmja mënyrë për...

“Identifikimit biometrik në zgjedhje”, Mediu: Rama do të pengojë implementimin

Një ndër pikat e dakordësuara në Këshillin Politik për reformën zgjedhore është identifikimi biometrik në zgjedhje. Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, shprehet se ky...

Mediu: Edhe Basha mbështet ndryshimin e sistemit dhe listat e hapura

Opozita e bashkuar diskutoi sot gjatë një takimi me kreun demokrat, Lulzim Basha, lidhur me ecurinë e reformës zgjedhore. Pas mbledhjes, e cila zgjati...

Pas publikimit të sms-ve të diplomatëve/ Paloka: Disa diplomatë Rama i...

Pas publikimit mbrëmë në emisionin “Opinion” të sms-ve të një diplomati të rëndësishëm ndërkombëtar që i kërkon Presidentit të Shqipërisë “marrëveshje-pazar” për të kaluar...

Reforma zgjedhore/ Mediu: Ambasadorja Kim ka propozuar modelin danez, të vlerësohet

Me zbutjen e pandemisë, kryefjala e politikës shqiptare duket sikur i është rikthyer sërish reformës zgjedhore. Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tregon për A2...

Ndryshimi i sistemit zgjedhor? Mediu: S´ka vullnet, ja pse është i...

Opozita nuk do të paraqesë një propozim të sajin për çështjen e ndryshimit të sistemit zgjedhor. Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një...

Mediu: Ja strategjia që duhet të ndjekë opozita kundër Ramës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, shprehu rezervat e tij lidhur me vendimin e shkurtit 2019, nga opozita për të djegur mandatet. I ftuar në...

Propozimi i Mediut: Të krijojmë Komitetin Kombëtar për daljen nga kriza....

Kreu i Partisë Republikanë Fatmir Mediu në fjalën e mbajtur gjatë mbledhjes se Asamblesë  Kombëtare të PR-së  foli për disa tema kryesore të cilat...

Aleati i Bashës bën propozimin konkret/ Ja kur duhet të mbahen...

Edi Rama duhet të largohet nga post ii kryeministrit, pasi nuk ka respektuar asnjë nga pikat e kontratës që ka me qytetarët. Kështu u shpreh...

Aleati i Bashës: Dita kur shqiptarët të luftojnë të keqen në...

Fatmir Mediu, kreu i PR-së, përmes një mesazhi ka uruar besimtarët e krishterë për Pashkët. Mediu shkruan se në këtë ditë të jashtëzakonshme është momenti...

Grupi parlamentar i “opozitës së re”? /Aleati i Bashës: Ramën s’ka...

Fatmir Mediu, kreu i partisë Republikane, shprehet se deputetët e rinj në Kuvend nuk mund të përfaqësojnë në aspektin juridik opozitën, PD dhe LSI. Në...
WhatsApp DENONCO