Tmerr në mes të Tiranës, policët zhveshin me dhunë një qytetar (VIDEO)

Një episod skandaloz ndodhi mesnatën e kaluar në Bulevardin kryesor të Tiranës. Siç shihet në videon e siguruar nga lapsi.al, tre efektivë policie, pasi e kanë zhveshur lakuriq, shoqërojnë në furgon një qytetar i cili shfaqet në filmim vetëm me mbathje.

Dëshmitarë në vendngjarje i thanë lapsi-t se skena, në dukje si operacion arrestimi i ndonjë super të kërkuari, ndodhi thjesht dhe vetëm për shkak të rezistencës që qytetari shfaqi kundrejt uniformave blu.

“Përplasja nisi kur qytetari nuk po u bindej policëve dhe ata filluan ta shanin. Ai kërkonte shpjegime, kurse policët me pretekst se po e kontrollonin, e zhveshën lakuriq”, tha një dëshmitar për lapsi-n.

LEXO EDHE  Kërkesa e papritur drejtuar Kolegjit Zgjedhor/ Ndaloni shpërndarjen e mandateve, prisni ...

Ngjarja shokuese ndodhi përballë Hotel Rogner në një orë dhe vend, jo pak të frekuentuar nga njerëzit. Në çdo vend të botës, cilado qoftë arsyeja e kontrollit, zhveshja lakuriq do të bëhej pas shoqërimit të të dyshuarit në ambientet e rajonit dhe jo në mes të Bulevardit.