Skandal në Gjirokastër, helmohen 13 lojtarë të Luftëtarit. Klubi kërkon shtyrjen e ndeshjes së radhës

Skuadrës së Luftëtarit i kanë pësuar helmim ushqimi 13 lojtar. Kjo ka ardhur si pasojë e ushqimit të konsumuar në hotelin ku qendron skuadra por nuk është saktësuar ende.

Sipas e këtij helmimi masiv q ë ka pësuar skuadra gjirokastrike, ajoe ka të pamudur q ëtë zhvilloj ndeshjene radhës në kampionat ndaj Turbinës së Cerrikut.

Këtë lajm e ka konfirmuar në profilin në FB drejtues të skuadrës së Luftëtarit.

Ata do ti kërkojnë federatës që kjo ndeshje të shtyhet në një datë tjetër deri në momentinq ë skuadra ti kthehet normalitetit.

LEXO EDHE  VIDEO/ U bllokuan në kanionin e Gjipesë, pamjet nga operacioni për shpëtimin e tre turistëve

“Pas analizave mjekesore dhe kontrollit te detajuar nga mjeket e spitalit rajonal “Omer Nishani” rezulton se lojtaret e ekipit do ta kene te pamundur te jene ne fushe ne ndeshjen kunder Turbines per shkak te temperatures se larte dhe gjendjes virale falenderojme ekipin e mjekve te cilet ishin sot ne hotel dhe dhane ndihmen e tyre profesionale . Klubi do kerkoje ne federate shtyrjen e kesaj ndeshje !” –thuhet në njoftim i e skuadrës së Luftëtarit në profilin e saj në FB.

kokl

koklPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here