Aksident i rëndë në Kavajë, humbin jetën 3 persona nga Fieri (Foto)

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Kavajë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Gosë, dyshohet se 2 ditë më parë, ku një automjet ku ndodheshin 3 persona ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal, por vetëm sot është njoftuar.

Automjeti ka qenë duke udhëtuar nga Rrogozhina drejt Kavajës. Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes, të cilat po punojnë për nxjerrjen e trupave nga makina. Mësohet se viktimat janë: V.K, 27 vjeç, M.K, 32 vjeçe dhe K.Ç 22 vjeç, të tre nga Fieri. Ndërkaq ndryshe nga banorët policia deklaron se aksidenti ka ndodhur sot në mëngjes.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Vaksinim i detyrueshëm edhe në Shqipëri? Ja çfarë thotë Rakacolli

NJOFTIMI ZYRTAR I POLICISË
Më datë 25.03.2016, rreth orës 08:16, në Gosë të Kavajës, pranë karburant “Mancaku”, mjeti tip “Volkswagen”, me drejtues mjeti shtetasin V. K., ka dalë jashtë rruge dhe ka rënë në një kanal me ujë, në brendësi të mjetit kanë qenë edhe dy shtetas të tjerë.
Si pasojë e këtij aksidenti kanë humbur jetën të tre shtetasit që udhëtonin në këtë mjet, V. K., 27 vjeç, M. K., 32 vjeçe dhe K. Ç., 22 vjeç.
Nga hetimet paraprake dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin e mjetit.
Në vendin e ngjarjes forcat e policisë.

photo 4 photo 3 photo 2PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here