Plasin urimet në Kuvendin e Shqipërisë, Meta dhe Bushati kanë ditëlindjen, mazhoranca nis urimet

Gjatë kohës që deputetët e opozitës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit të Shqipërisë, pasi kërkojnë që mandati i deputetit socialist Rakip Suli të shkojë në Gjykatën Kushtetuese se ka përfituar fonde publike, mazhoranca ka gjetur kohën për të bërë gallatë dhe ka vazhduar diskutimet për pr/ligjet duke injoruar kërkesat e opozitës.

Fillimisht ka qenë deputeti i PS Bujar Çela i cili që në nisje të fjalës së tij ka uruar kryeparlamentarin Ilir Meta për ditëlindjen, pasi sot mbush 47 vjeç.

Çela i ka kërkuar gjithashtu deputetëve të PD që qëndronin në këmbë në foltore që ta urojnë edhe ata Metën, pasi dikur kanë qenë në koalicion bashkë me LSI. Kjo gjë ka shkaktuar të qeshuara tek radhët e mazhorancës, e sidomos tek Meta.

LEXO EDHE  Shqipëria digjet, Rama shëtit me helikopter

Pas Bujar Çelës, fjalën e mori deputetja e PS Arta Dade, e cila njësoj si kolegu i saj uroi ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, pasi edhe ky feston sot ditëlindjen. Të qeshura të shumta ka shkaktuar edhe ky moment tek mazhoranca, të cilët injoronin PD për kërkesën e saj.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here