E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Policia hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Ja paralajmërimi i fortë i...

Policia ka nisur sulmin me gaz lotsjellës ndaj protestuesve që kanë rrtehuar Kuvendin. Ndërkohë raportohet se edhe makinat që përdorin ujin për të shpërndarë protestuesit...

FOTO / Momentet pikante, protestuesit thirrje policisë të hedhin kapelet, përplasje...

Protestuesit i kanë bërë thirrje policisë që të hedhim kapelet dhe të bashkohen me protestën qytetare. Një thirrje e ngjashme iu drejtuan punonjësve të rendit...

Tensionohet situata mes protestuesve dhe policisë/ Kryemadhi: Parlamenti, turpi i shqiptarëve

Është tensionuar situate mes një grupi protestuesish dhe forcave të rendit që kanë marrë në mbrojtje Kuvendin. Protestuesit dhe policët janë shtyrë mes tyre, ndërsa...

FOTOT/ Protestuesit mblidhen para Kuvendit, gardhe me policë për të mbrojtur…

Mbështetësit e opozitës po mblidhen para godinës së Parlamentit, atje ku në orën 17:00 do të nisë seanca plenare. Një pjesë e protestuesve janë ende...

Protesta para Kuvendit/ Policia me kundragaz, mbështetësit e opozitës mblidhen te…

Mbështetës të opozitës po mblidhen në oborrin e selisë së PD-së, nga ku do të nisë protesta para godinës së Parlamentit. Protesta pritet të nisë...

Protesta e opozitës, policia rrethon Kuvendin/ Ja çfarë po ndodh (foto)

Opozita e bashkuar ka njoftuar zhvillimin e një proteste sot para godinës së Parlamentit, ndërkohë që shumica e drejtuar nga socialistët në mënyrë të...

Shkatërrohet organizata ndërkombëtare e trafikut të drogës/ Ja 5 të arrestuarit...

Një tjetër operacion i përbashkët ndërkombëtar, i koduar “Metropolis”, është finalizuar me sukses. Ard Veliu, Drejtor i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, bëri të ditur...

Operacioni policor në Fier/ Proçedohet penalisht 1 person, nuk kishte mbyllur...

Policia e Fierit ka ndërmarrë një operacion për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që ushtrojnë aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fatit. Sipas njoftimit të...

Atentati në Korçë, shoqërohen 15 persona/ Ja dyshimet e policisë

Të paktën 15 persona janë shoqëruar nga policia pas atentatit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Korçë, kur u qëllua me armë automatike ndaj...

Protesta e opozitës/ Zbardhen masat e sigurisë, mbi 1000 policë të...

Opozita pritet të zhvillojë para selisë së Kuvendit të Shqipërisë protestën e rradhës, e cila do të nisë rreth orës 10:00, pothuajse në të...

Policia i gjen 113 doza kanabis, arrestohet 25-vjeçari

Një 25-vjeçar nga Shijaku u arrestua nga policia, pasi iu gjet një sasi lënde narkotike. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Shërbimet e...

I bllokuan rrugën Ramës, policia proçedon penalisht 11 qytetarë

Rreth 11 persona, mes të cilëve edhe nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës, Alfrida Marku, janë proçeduar penalisht për bllokim rruge dhe tubim të paligjshëm. Policia...

Sekuestrohen 530 gr heroinë, arrestohen dy shqiptarë/ Ja si u zbuluan...

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pas një kontrolli rutinë, ndërsa u sekuestruan 530 gramë heroinë. Shqipëtarët, emrat e të cilëve ende nuk bëhen...
WhatsApp DENONCO